Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! Český rozhlas Dvojka spouští 12hodinový živý maraton na podporu české kultury

Tomáš Matonoha

9. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Matonoha

Muzikálová herečka byla hostem pořadu Dva na Dvojce  spolu s hercem Tomášem Matonohou, se kterým hrají v kapele Inspektor Kluzó. Spolu i zahráli. Poslechněte si.

Jakou knihu by si teď určitě každý měl přečíst?

Zdeněk Jirotka: Saturnin (Šulc a Švarc)

Já dočetl Cestu do nesvobody Tymothy Snydera (Paseka a Prostor) a teď si budu muset vzít nějakou optimističtější knihu. Saturnina mám spojeného s létem. Já si ho vždycky četl, když bylo hezky.

Povídky Lukáše Pavláska (Vládce všech galaxií)

Lidé to neví, ale Lukáš kromě toho, že je bavič a komik, tak je i spisovatel. A to neříkám kvůli tomu, že jsem mu tu knihu křtil. Myslím si, že by mohla potěšit. Jsou to úsměvné, vtipné, trošku jednou rukou filozofické, ale pevně věřím, že zábavné povídky.

Na jakou událost ze živé kultury se těšíte?

Stand-up pro domovy důchodců

Motivoval nás pan prezident, který vyzval umělce, aby navštívili staré lidi v domovech důchodců. A já jsem přemýšlel, když to nejde, jestli to jde. A mám způsob. Čekáme na hezké počasí. Přijedeme s autem, postavíme pod okny jeviště, a když se lidi na nás budou koukat z okna, tak jde hrát stand-up. Čekáme, až se to trochu uvolní. Kvůli policii. Kdyby to nebylo, tak se na mě nezlobte.

Podívejte se na celý rozhovor ve videu.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...