Žena Vlčí mák. Herecký koncert Blanky Bohdanové v příběhu o jedné pozdní lásce

14. březen 2021

Hrdinkou je Pařížanka Martha, která teprve v pokročilém věku najde konečně svoji velkou lásku a jako nikdy předtím se oddá její vášni. Skvostné rozhlasové zpracování poslouchejte týden po odvysílání na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.cz.

Účinkují: Blanka Bohdanová a Lída Engelová
Napsala: Nöelle Chatelet
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Překlad: Jaromír Janeček
Zvuk: Ladislav Reich
Zvukové efekty: Josef Plechatý
Režie: Lída Engelová
Natočeno: 2009
Produkce: Dana Reichová

Komorní příběh o ženě, která ve věku, kdy se její vrstevnice smířily s šedí, prožívá nečekané citové vzplanutí ke staršímu muži. A potká ji dychtivá a stejně intenzivně opětovaná láska. 

Předlohu s názvem Žena v barvě vlčího máku napsala francouzská herečka a spisovatelka Noëlle Châtelet, sestra bývalého francouzského premiéra Lionela Jospina.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.