Žena Vlčí mák. Herecký koncert Blanky Bohdanové v příběhu o jedné pozdní lásce

14. březen 2021

Hrdinkou je Pařížanka Martha, která teprve v pokročilém věku najde konečně svoji velkou lásku a jako nikdy předtím se oddá její vášni. Skvostné rozhlasové zpracování poslouchejte týden po odvysílání na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.cz.

Účinkují: Blanka Bohdanová a Lída Engelová
Napsala: Nöelle Chatelet
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Překlad: Jaromír Janeček
Zvuk: Ladislav Reich
Zvukové efekty: Josef Plechatý
Režie: Lída Engelová
Natočeno: 2009
Produkce: Dana Reichová

Komorní příběh o ženě, která ve věku, kdy se její vrstevnice smířily s šedí, prožívá nečekané citové vzplanutí ke staršímu muži. A potká ji dychtivá a stejně intenzivně opětovaná láska. 

Předlohu s názvem Žena v barvě vlčího máku napsala francouzská herečka a spisovatelka Noëlle Châtelet, sestra bývalého francouzského premiéra Lionela Jospina.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...