Žena je žena a muž je muž. Groteskní obraz maloměstského světa podle Antona Pavloviče Čechova

6. červenec 2021

Spojením povídek Ženské království a Profesor literatury vznikla trpce humorná hra o milostném vzplanutí poněkud sentimentální majitelky továrny a nudného učitele.

Osoby a obsazení: Ippolit Ippolitič Ryžickij (Jaroslav Kuneš), Aksjuša (Marie Beránková), Sergej Vasiljevič Nikitin (Pavel Majkus), Anna Akimovna Glagolevová (Ivana Valešová), Máša (Zuzana Krupicová), Míšeňka (Erik Pardus), Viktor Nikolajevič Lysevič (Jiří Dušek), Vasil Nikitič Čalikov (Jiří Pecha), Čalikovová (Eva Hradilová), Osip Iljič Pimenov (František Derfler), Nazaryč (Jaroslav Dufek), Krylin (Jaroslav Fert), vypravěč (Jiří Tomek) a další.
Napsal: Pavel Aujezdský
Dramaturgie: Svatava Růžičková
Překlad: Emanuel Frynta
Hudba: Jiří Bulis
Režie: Zdeněk Kozák
Natočeno: 1990

Nikitin sám sebe považuje za mimořádně talentovaného člověka, jehož schopnosti nemůžou být v prostředí malého města doceněny a tak sní o ideální ženě, kterou nachází v dobře postavené, avšak opuštěné Anně Akimovně. Každý z nich má vlastní představu o tom, jak bude fungovat jejich manželství, což je zdrojem cynických poznámek advokáta Lyseviče. Jeden druhému totiž svou představu nikdy nesdělil. Růžové brýle Anny a Sergeje, ke škodolibé radosti Lyseviče, po svatebním obřadu navždy zčernají.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio