Zemřel Jiří Bartoška, charismatický herec s nezaměnitelným hlasem. Připomeňte si ho v jeho posledním vystoupení na Dvojce v Rozpravách Milana Heina
Ve čtvrtek ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška, jeden z nejvýraznějších herců české filmové a divadelní scény a dlouholetý prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V roce 2017 byl hostem pořadu Rozpravy Milana Heina na Dvojce. Připomeňte si jeho hlas, charisma a osobitý humor.
V souvislosti s úmrtím Jiřího Bartošky připravujeme mimořádné programové změny:
Pátek 9. 5. | 20:00
Oldřich Knitl: Ďáblova rodina. Thriller podle skutečného případu vraždy herečky Sharon Tateové s Jiřím Bartoškou v hlavní roli
Sobota 10. 5. | 13:05
Jules Verne: Děti kapitána Granta. Napínavé dobrodružství dětí hledajících svého ztraceného otce na třech kontinentech. Jiří Bartoška v roli kapitána Johna
V Rozpravách Milana Heina se Jiří Bartoška podělil nejen o své herecké zkušenosti, ale i o osobní příběhy a životní inspirace. Jednou z dojemných vzpomínek bylo nalezení dopisu od Karla Högera, který nebyl nikdy odeslán. Blahopřání ke svatbě, které se po mnoha letech objevilo jen náhodou, Jiřího Bartošku hluboce zasáhlo a v pořadu se o tuto vzpomínku podělil.
V Divadle Ungelt zazněla také kontroverzní píseň Bobby Brown (Going Down) od Franka Zappy, kterou si herec osobně přál – s typickým nadhledem a radostí si ji vychutnal.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.