Žaneta Caletková: Zmizení lokomotivy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zmizení lokomotivy

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Detektivní příběh inspirovaný skutečnou událostí z roku 2008. Poslouchejte do soboty 27. července 2019.

Hlavními vyšetřovateli v rozhlasové hře nejsou překvapivě zkušení kriminalisté, ale dva spolužáci z gymnázia – Eva a Ondra. Pátrat na vlastní pěst se rozhodnou poté, co se stanou náhodnými svědky podivného hovoru v hospůdce, kde se schází jejich maturitní ročník.

Do světa posedlosti

Lokomotiva LS 150: Ex 124 Košičan, Ostrava-Vítkovice (1986)

Příběh, ve kterém se nestane vražda ani jiná násilnost, se odehrává mezi vášnivými sběrateli z Klubu kolejových vozidel. Ocitnete se tak v prostředí činorodých lidí, kteří svůj volný čas věnují velké životní posedlosti – objevování, zachraňování a restaurování starých železničních strojů.

Díky svému pracnému koníčku dokážou z vyřazených vozů vytvořit muzeální klenoty. Stejnou posedlost předvedou i dva mladí nadšenci, kteří svou všímavostí, schopností zjistit zásadní informace, bystrým úsudkem, ale i trochu riskantním hledáním na podezřelých místech, významně pomůžou policii k usvědčení zlodějů.

O autorce

Žaneta Caletková (1993) je absolventkou oboru Rozhlasová a televizní dramaturgie a scenáristika na JAMU. Do rozhlasu začala přispívat převážně v rámci literárně publicistického magazínu Zelný rynk na ČRo Brno. Pro Český rozhlas nejprve natočila autorský dokument Chci být tím, čím jsem aneb O muži v ženském těle (2015). V roce 2017 napsala do cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska sérii Záhada brněnského podzemí a původní rozhlasovou hru pro mládež Opatření

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Osoby a obsazení: Eva Svobodová (Simona Rejdová), Ondra (Tomáš Žilinský), Pavel Svoboda (Martin Siničák), Přikryl (Vladimír Hauser), Muž 1 (Michal Bumbálek), Muž 2 (Jiří Valůšek), Muž 3 (Pavel Doucek), Hela (Kateřina Veselá), Alice (Katarína Mikulová).
Autor: Žaneta Caletková
Hudba: Tudy von Insania
Zvukový mistr: Michal Zelinka
Dramaturgie: Hana Hložková
Režie: Radim Nejedlý

Premiéra: 20. 7. 2019
V Brně natočila Tvůrčí skupina Drama a literatura

Spustit audio
autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Hana Hložková

Související

  • Kriminální případy

    Zločin si nevybírá. Případy, které otřásly Českem, připomíná unikátní seriál. Každý týden můžete v pěti dílech sledovat krok za krokem pronikavé postupy vyšetřovatelů.

  • Záhada brněnského podzemí

    Příběh o tragické nehodě na ulici Pekařská v Brně, kde se v roce 1976 propadl chodník a kvůli tomu navěky zmizela jedna žena v brněnském podzemí.