Zamilovaná dvojka: Slavné epistolární romány

17. únor 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z filmu Valmont

Milostné dialogy ze slavných románů jako byly Nebezpečné známosti. Ke slovu se dostanou i dopisy dokumentující život hetér v antickém Řecku.

Také by se mi líbilo, kdyby to šlo vydržovat domácnost hetéry slzami: to by semi vedlo skvěle jako nikomu... Píše se v listu řecké hetéry.

Co se děje v rozhlasovém studiu, když režisérka nepřijde včas? Mohlo by se zdát, že herci si dělají, co chtějí, ale není to tak docela pravda. Jen... trochu změní původní scénář.

Řeč sice bude o slavných epistolárních románech, jako jsou například Nebezpečné známosti. Ke slovu se dostanou taky dopisy a rozhovory dokumentující život hetér v antickém Řecku.

Účinkují: Lada Bělašková, David Viktora, Magdalena Tkačíková
Vybrala a sestavila: Eva Lenartová
Technická spolupráce: Aleš Huber
Zvuk: Marek Hoblík
Režie: Simona Nyitrayová
Natočeno v Ostravě v roce 2018

autor: ele
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...