Zamilovaná dvojka: Slavné epistolární romány

17. únor 2018

Milostné dialogy ze slavných románů jako byly Nebezpečné známosti. Ke slovu se dostanou i dopisy dokumentující život hetér v antickém Řecku.

Také by se mi líbilo, kdyby to šlo vydržovat domácnost hetéry slzami: to by semi vedlo skvěle jako nikomu... Píše se v listu řecké hetéry.

Co se děje v rozhlasovém studiu, když režisérka nepřijde včas? Mohlo by se zdát, že herci si dělají, co chtějí, ale není to tak docela pravda. Jen... trochu změní původní scénář.

Řeč sice bude o slavných epistolárních románech, jako jsou například Nebezpečné známosti. Ke slovu se dostanou taky dopisy a rozhovory dokumentující život hetér v antickém Řecku.

Účinkují: Lada Bělašková, David Viktora, Magdalena Tkačíková
Vybrala a sestavila: Eva Lenartová
Technická spolupráce: Aleš Huber
Zvuk: Marek Hoblík
Režie: Simona Nyitrayová
Natočeno v Ostravě v roce 2018

autor: ele
Spustit audio

Související

  • Zamilovaná dvojka: Zamilované dopisy

    Výbor z milostné korespondence Boženy Němcové, Vítězslava Nezvala, Jaroslava Haška a Karla Čapka. Co psali slavní čeští spisovatelé, když sami prožívali milostné příběhy?

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.