Woody Allen: Smrt klepe na dveře, Šílencův příběh

13. září 2020

Dvě drobné hry z umělecké dílny amerického spisovatele a dramatika, který proslul i jako úspěšný filmový režisér. Poslouchejte do 20. září 2020. 

Účinkují: Josef Somr a Jiří Ornest
Dramaturgie: Pavel Minks
Zvuk: Jiří Fuhrman
Zvukové efekty: Jiří Šplíchal
Hudba: Petr Mandel
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: 1995
Produkce: Bohumila Andrejsková

V komické mikrohře Smrt klepe na dveře si Smrt přichází pro stárnoucího výrobce konfekce Nata Ackermana - ovšem pozbývá svou obávanou zlověstnou tvář a překvapuje docela lidskými rysy.

Účinkuje: Marek Eben
Dramaturgie: Dagmar Jaklová
Režie: Pavel Linhart
Natočeno: 1995

Povídka Šílencův příběh přináší zpověď muže, který se nedokáže smířit s tím, že žádná žena nemůže nikdy splňovat současně všechny požadavky. Stojí před dilematem, zda zvolit nehezkou intelektuálku či hloupou krasavici, a kvůli tomuto neřešitelnému rozporu propadá šílenství.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio