Vypravěč příběhů Martin Hak. Jakou zásluhu na tom má babička?
Jak by měl vypadat dobrý příběh? Proč říká, že pointa je překvapivé cokoliv? Je i pro vypravěče důležitá improvizace? Lze zneužít vyprávění příběhů k manipulaci?
Jakou zásluhu má babička Martina Haka na tom, že se stal vypravěčem? Proč si někdy připadá jako rybář? Moderuje Zbigniew Czendlik.
Související
-
Historie – věda vypravěčů příběhů
Pro někoho je historií už včerejší večeře, většina z nás si ale historii hodnou výzkumu představí jako něco, co se stalo kdysi dávno a o čem toho moc nevíme. Jak to...
-
„Základní věda by měla být zábavná a nezodpovědná,“ říká...
Někteří přirovnávají jeho spisovatelský styl k Bohumilu Hrabalovi, jiní říkají, že je to český Kerouac. V každém případě je Josef Pánek svébytným autorem i vědcem, ...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.