Výlety s Dvojkou - 3. září (Hradozámecká noc na Karlštejně)

02251440.jpeg

Po 14:05 hodině se vydáme na další Hradozámeckou noc, která se uskuteční ze 3. na 4. září. V celé České republice se zapojí řada kulturních památek. Své brány pro návštěvníky otevře 38 hradů a zámků, z nichž je 34 státních a čtyři soukromé.

Pro veřejnost jsou připraveny noční prohlídky, divadelní představení, happeningy, koncerty a další kulturní akce. Náš stan najdete tentokrát na hradním nádvoří na Karlštejně. Vlastně s námi můžete tu dlouhou a zajímavou noc odstartovat už odpoledne živým vysíláním se zajímavými lidmi. Podrobnosti o akci

Zámky a hrady budou během Hradozámecké noci zpřístupněny minimálně do 2. hodiny ranní. Některé památky, jako třeba Karlštejn, budou otevřeny po celou noc. "Cílem celé akce je propagace hradů a zámků a celého českého kulturního dědictví. Chceme ukázat, že návštěvy hradů a zámků tvoří velkou část českého turismu. Chtěli bychom je zároveň představit trochu jinak, než jak je vnímá většina lidí," uvedl náměstek ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) Milan Svoboda.
Akci podpoří také oficiální webové stránky. Každý kastelán bude moci na web vkládat fotografie a podrobné informace o svém objektu. Do programu se mimo jiné zapojí objekty - Bludov, Březnice, Bučovice, Grabštejn, Hluboká, Horšovský Týn, Hořovice, Jánský Vrch, Jezeří, Karlštejn, Konopiště, Kroměříž, Křivoklát, Litomyšl, Loučeň, Milotice, Nové Hrady, Rožmberk, Švihov, Točník, Velhartice, Vizovice nebo Žleby.

Průvod na Karlštejnském vinobraní.JPG

Logo hradu Karlštejn