Výlety s Dvojkou - 16. července (Pekařská sobota)

Pekařská sobota.JPG

Už se vám stalo, že se vámi zakoupený chleba proměnil v něco jiného, než jste čekali? Známá chuť se vytratila, nevydržel dlouho a jeho tvrdost opakovaně vyzkoušela odolnost vašich zubů?

Pokud ano, nevěšte hlavu, ještě stále žijí lidé, kteří dokáží udržet tradici cechu pekařského. A tímto Vás zveme na další ročník – Pekařské soboty v areálu Valašského muzea – vyhlášení nejlepšího pekaře doplněný o ochutnávku těch nejchutnějších bochníků chleba, koláčků a ostatního pečiva. Podrobnosti o akci

Dřevěné městečko je nejstarším areálem Valašského muzea v přírodě. Od roku 1925, kdy bylo poprvé otevřeno pro veřejnost, sem byly postupně přeneseny a znovu postaveny domy z rožnovského náměstí. K nim později dostavěna kopie kostela z Větřkovic a kopie fojtství z Velkých Karlovic. Posledním objektem, postaveným v roce 1974, je rekonstrukce Žingorova domu z rožnovského náměstí.

U našeho stanu.JPG

Doplňkem obytných staveb jsou stavby hospodářské, zvonice a studny. Během roku tady probíhají v areálu Dřevěného městečka lidové slavnosti, připomínající obřady a obyčeje zdejších obyvatel. Pravidelně jsou realizovány programy s ukázkami starých způsobů domácí práce a řemesel. Mezi hojně navštěvované akce patří Rožnovské slavnosti a jarmarky. O víkendech pravidelné folklórní pořady. Prohlídka s průvodcem trvá 45 minut. Možnost individuální prohlídky.