Výlety - 13. srpna (Letní slavnosti s ovocnými knedlíky na Konopišti)

Zámek Konopiště

Již podruhé pojedeme na Konopiště. Název akce je pro nás milovníky jídla skutečně lákavý. Pokud budou v "hlavní roli" ovocné knedlíky, bude to skvělé.

K tomu spousta zábavy a může z toho být příjemný den. Samozřejmě, že záleží na tom, jak se vyvede počasí. Vloni nám moc nepřálo, tak doufám, že letos moc moknout nebudeme. A na ty "konopišťské knedlíky" se už moc těšíme. Vloni byly dobré. Podrobnosti o akci

Od dubna do listopadu probíhají každý poslední čtvrtek v měsíci přednášky na témata spojená se zámkem Konopiště a jeho rozsáhlými sbírkami. Letos si budete moct obohatit návštěvu zámku posezením v nové zámecké restauraci.
Dnes můžete na zámku Konopiště navštívit reprezentační a hostinské pokoje, zámeckou kapli, sbírku zbraní a loveckých trofejí i soukromé pokoje Františka Ferdinanda. Soukromé pokoje byly instalovány podle dobových fotografií a inventárních seznamů tak, jak byly zařízeny v době, kdy je obýval František Ferdinand s rodinou. Pokud se vypravíte na Konopiště 13. srpna pravděpodobně zde potkáte arcivévodu s rodinou, který právě v této době plánuje své letní sídlo navštívit. Přenesete se tak do doby počátku 20. století, kdy bylo konopišťské panství v plném rozkvětu. Na závěr pobytu Františka Ferdinanda bude následníkovi trůnu připraveno jeho oblíbené jídlo, ovocné knedlíky, na kterých si mohou pochutnat i návštěvníci, kteří zavítají na Konopiště právě v sobotu 13. srpna. Pro každého, kdo navštíví dva prohlídkové okruhy, bude přichystána porce knedlíků zdarma.

49cs_5.jpg