Všude dobře, venku nejlíp? O cestování a touze poznávat svět
Letní dovolená u moře? Letadlem za pár hodin. Jak dlouho ale museli letět Čechoslováci třeba do Řecka v době první republiky? Odpověď hledejte v novém dílu Člověčin. Cestování a touha poznávat a objevovat vzdálené kultury patřily k lidstvu odjakživa. A podepsaly se i na tom, jak vypadá současný svět. Martin Rychlík a Martin Soukup zhodnotí, co lidstvu přinesly zámořské objevy, vzpomenou na cestovatele Hanzelku a Zikmunda a vypraví se i po stopách českých turistických značek.
Člověčiny poslouchejte každý čtvrtek v 18 hodin živě, kdykoli na webu Dvojky, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.