Vratislav Šťovíček: O malé tulačce Mette

15. duben 2018
děvče

Romantická pohádka na dánské motivy. Poslouchejte do neděle 22. dubna 2018.

Mette - tak se jmenuje mladá pasačka ovcí, která se brouzdá tůněmi v botách od žabince a mnozí ji mají za čarodějku nebo za dceru lesní divoženky, protože si povídá se studánkami. Lidé jí svěřují své ovce, ale do domu ji nepozvou a do očí nepohlédnou. Bojí se totiž, že by je Mette uhranula. Ale to jsou jen pověry! Mladičká dívka je osamělá a smutná a tolik touží po tom, aby ji někdo měl rád. Najde i ona své štěstí?


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Osoby a obsazení: Mette (Linda Rybová), princ (Kryštof Nohýnek), královna (Eliška Balzerová), víla Háta (Veronika Gajerová), princezna ze zlatého zámku (Sylva Sequensová), princezna ze stříbrného zámku (Miroslava Pleštilová), kuchtík (Antonín Molčík), služka (Naďa Konvalinková). Dále účinkují Hana Benešová, Gabriela Štěpánková, Petr Mandel, Luděk Svoboda, Dora Štérová, Ladislav Špiner, Dana Chroustová, Pavlína Cejnarová, Michaela Sailerová, Petr Prokeš, Veronika Bajerová a Hana Zíková.
Pro rozhlas napsal: Vratislav Šťovíček
Hudba: Petr Mandel
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1998.

Čtěte také

Spustit audio
autor: Vratislav Šťovíček