Vratislav Maňák: Martin a dvířka do pohlednic

3. květen 2020

Dobrodružství sedmiletého Martina Martince, který se prostřednictvím pohledů s kouzelným poštovním razítkem dostane do různých koutů naší země. Čte Petr Halíček.

Čte: Petr Halíček
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Natália Deáková
Natočeno: 2013

Tatínky, kteří jsou víc v práci a na cestách než doma, zná mnoho dětí. Málokdo má ale to štěstí, že od otce dostává kouzelné pohlednice, díky kterým může být statínkem skoro všude. Poslouchejte dobrodružství sedmiletého Martina Martince, který se tak dostane do Mladé Boleslavi, Olomouce, Liberce, Plzně, Českých Budějovic, Pardubic a Brna.

Jak poprvé otevřel pohled

Přicestovat prostřednictvím obyčejné poštovní pohlednice do továrny na auta, může vzbudit nejen překvapení, ale také různé obavy. Co zažil Martin se svým otcem v Mladé Boleslavi?

Jak to bylo s ukradenou orchidejí

Jak se Martin dokáže vypořádat na výstavě květin s jednou povedenou dámou, která by chtěla mít nejkrásnější květy jenom pro sebe, to se dozvíte v úterním příběhu z Olomouce.

Jak krotil tygra manekýna

Hajaja vás zavede do liberecké zoologické zahrady. Nevěřili byste, jaká nezvyklá přání mohou mít bílí tygři indičtí...

Jak slyšel zpívat pivní sud

Výprava do pivovarského sklepa může být skutečně tajemná: vždyť zde sídlí zpívající duchové. Jaké bylo setkání jednoho z nich s Martinem Martincem, to uslyšíte od Hajaji.

Jak honil ženicha po řece

K řece Vltavě patří vodáci. Ale takovou honičku oranžových kánoí, jakou zažil Martin, jste patrně ještě neviděli. Vyprávění o ní si můžete poslechnout v pohádce na dobrou noc.

Jak jel Velkou pardubickou

Stát se slavným žokejem a vyhrát Velkou pardubickou je sen mnoha kluků. Jak se Martin dostal do sedla šampiona, o tom uslyšíte od Hajaji.

Jak spadl z nejvyšší věže

Víte, která věž je v Brně nejvyšší? Že ne? Tak neváhejte a zaposlouchejte se do posledního pohlednicového dobrodružství Martina Martince, při němž zažijete i nevšední ohňostroj.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.