Vlastina Kounická Svátková: Bulimii jsem přemohla díky synovi

15. únor 2019

Vystudovala pedagogiku, pracovala jako redaktorka, vyrábí šperky, je trojnásobnou maminkou, hraje. Napsala tři knihy, tu poslední Prostor pro duši i sama vydala a připravuje třetí dotisk. Je určená ženám, které opakují své chyby, a vychází z vlastní životní zkušenosti.

Mohli jste ji vidět ve filmech Gangster Ka, Nevinné lži, Ženy v pokušení, ale i v bondovce Casino Royale. Těžko věřit, že by se musela poprat s bulimií, za kterou mohla netaktní poznámka jejího přítele. „U mě to skončilo, když jsem zjistila, že čekám dítě, kterému přece nemůžu ubližovat. A postupně jsem se přijala taková, jaká jsem.“

Které knížky ji ovlivnily? Proč je ambasadorkou nadací Anabel a Sudička? Jaké filmy ji čekají?

autoři: Tereza Kostková , zk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.