Vládci nám kdykoli zacpou hubu a nechají nás ve sklepě, je přesvědčený Daniel Landa

26. květen 2020

Nebudeš mužem ani ženou, staneš se nulou vyváženou. To se mezi jiným zpívá v novém singlu Daniela Landy Ukolébavka. „Pro mě je důležitý nemlčet,“ dodává zpěvák.

„Práce umělce je formulovat do tonů a slov nějaký pocit. A já mám delší dobu nějakej pocit ze směřování týhle společnosti, z digitalizace, ze ztráty svobod a soukromí. Už to bylo tak akutní, že to chtělo samo ven. Ta písnička se stala sama,“ vysvětluje moderátorce Ivě Bendové v Odpoledni s Dvojkou populární zpěvák.  

Je potřeba být velmi, velmi ostražitý, protože tohle může mnoha vládcům vyhovovat. Mají červený tlačítko a kdykoli nám zacpou hubu a nechají nás ve sklepě. Mají k tomu docela dobrej prostředek a to je strach. A ten tady teď máme v podobě viru,“ je přesvědčený.

„Tu písničku jsem složil asi před rokem, a doba urychlila to, že jsem ji chtěl vydat, aby byla slyšet. Podle ohlasů to tak cítí víc lidí. Asi by se někdo měl zamyslet,“ soudí Daniel Landa, který byl hostem na Dvojce.

Jak to vypadá s plánovaným filmem Žito 44? Co dělal v době koronaviru kromě ježdění na motorce?

autor: Iva Bendová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...