Vít Peřina: Budulínek. Známý příběh v netradičních a překvapivých souvislostech

30. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy chlapec

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Vyprávění o Budulínkovi, kterého ukradla liška, autor obohatil o další podstatnou linku. Sleduje v ní osud babičky a dědečka a vysvětluje, proč hrají na housle a na bicí.

Účinkují: Blanka Josephová Luňáková, Hynek Chmelař, Samuel Budiman, Lukáš Hlavica, Helena Dvořáková, Václav Rašilov, Pavel Šimčík, Ivana Machalová, Veronika Lazorčáková, Barbora Kubátová, Michaela Doležalová, Gustav Hašek, Vojtěch Černý, Daniel Vano, Žofie Hánová, Barbora Sadílková
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Zvuk: Radek Veselý
Hudba: Marek Doubrava
Režie: Petr Vodička
Premiéra: 30. 5. 2021

Hlavní roli v rozhlasové pohádce přisoudil autor dveřím, které neposlušný Budulínek stále otevírá, až se mu to jednou zle nevyplatí.

Hra původně vznikla pro Naivní divadlo v Liberci, kde Vít Peřina působí jako dramaturg. V loutkovém podání získala řadu ocenění nejen u nás, ale také v zahraničí. Pro rozhlasové nastudování autor scénář výrazně upravil, avšak zachoval původní příběh i poetiku. Režisér Petr Vodička záměrně zdůraznil divadelní rysy textu a podpořil Peřinův otevřený, avšak laskavý humor.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?