Viola. Poetická vinárna, ve které vystupovala plejáda slavných jmen

22. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Příběhy z kalendáře

Původně vinárna, později poetická vinárna a nakonec divadlo, vždy však Viola. Sídlí od svého založení až dodnes ve dvoře secesního domu na Národní třídě číslo 7. Napsal Petr Stančík. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Právě ve Viole americký beatnický básník Allen Ginsberg pod svým portrétem v nadživotní velikosti vyprazdňoval baterie lahví gruzínského koňaku. Tady se podle seriálu 30 případů majora Zemana v roce 1967 skrývalo hnízdo kontrarevoluce a zde herec Jan Přeučil provokoval rudého kriminalistu parafrází villonské balady: „Na prezidenta jděte s peticí!“

Ve Viole za dlouhých 58 roků její existence celá plejáda slavných jmen režisérů i herců kultivovala divácký vkus několika generací milovníků poezie a divadla.

Další Příběhy z kalendáře patří slavnému německému herci, jehož detektiv rozhodně v obleku nechodí.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související