Vilém Dubnička: O království, kde se drželo slovo

24. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vilém Dubnička: O království, kde se drželo slovo

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Pohádkové vyprávění o tom, že slova nesmíte brát tak doslova. V tomhle království je tak brali. A často je ani nevraceli, kam patří. A tak tam byl někdy nevýslovný zmatek.

Slova nesmíte brát tak doslova. Ono se snadno něco řekne, ale člověk musí taky přemýšlet, co to znamená. Jinak se to může pěkně zvrtnout. V království, kde se drží slovo, slova doslova brali.

Brali je a často je ani nevraceli tam, kam patří. A tak tam byl někdy nevýslovný zmatek. Královského kuchaře Matěje tak čeká ještě hodně překážek, než získá ruku své milované princezny Jany.

Napsal a čte: Vilém Dubnička
Připravil: Dominik Mačas 
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 20. 2. 2017

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser