Víkendové změny ve vysílání ČRo 2 - Praha

13. duben 2010

Český rozhlas 2 - Praha upozorňuje na programové změny víkendového vysílání, které se uskuteční v souvislosti s vyhlášenými dny smutku (17. a 18. 4.) k uctění památky obětí havárie polského vládního letounu u ruského Smolenska. Více o změnách uvnitř článku ...


Již pátek 16. dubna od 10:00 hodin budeme vysílat mimořádný přímý přenos zádušní mše z katedrály sv.Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. Se svým projevem vystoupí prezident republiky Václav Klaus.
Účast přislíbil i premiér Jan Fischer, polský velvyslanec Jan Pastwa a řada významných osobností společenského a kulturního života v České republice. Celebrovat bude nový pražský arcibiskup Dominik Duka. Komentovat bude Kateřina Rózsová a Martin Horálek. Po skončení přímého přenosu bohoslužby bude pokračovat kulatý stůl.
Přenos naladíte v pátek v 10:00 na středních vlnách Českého rozhlasu 2 – Praha (na vlnách Českého rozhlasu 6).


Pravidelný Tobogan se v sobotu 17. dubna od 11:05 hodin z Divadla U Hasičů nebude vysílat živě.
Vysíláme ale reprízu "Toboganu v pyžamu“ ve kterém Aleš Cibulka rozmlouvá s herečkou Zitkou Kabátovou.
(O původně avizované téma Toboganu "Televizní profese" ale nepřijdete. Uvedeme ji v náhradním termínu.
Reprízu Toboganu z 10. dubna 2010 na téma "Když Burian prášil" uvedeme 24. dubna 2010 v 00:05 hodin.)


V neděli 18.dubna od 11:05 hodin (a v repríze od 20:05 hodiny v sobotu 24. dubna) zařazujeme místo plánovaného pořadu Lenoška Iva Šmoldase reprízu Nostalgického muzea zábavy EXTRA Ondřeje Suchého. Hostem bude Radovan Lukavský. (Původně plánovanou Lenošku Iva Šmoldase s Naďou Konvalinkovou a Jaromírem Klempířem uslyšíte v neděli 16. května od 11:05 hodin.)


Místo avizované Hry pro děti a jejich rodiče: Robur dobyvatel uvededeme ve stejném čase (13:05) Návrat ztraceného syna aneb Korálky z dětství Julese Verna. Budeme vyprávět příběh odehrávající se v okolí francouzského přístavu Nantes v roce 1839. Postava Julese Verna, autora několik desítek dobrodružných a vědeckofantastických románů, inspirovala scenáristu Jiřího Bednáře k napsání rozhlasové hry o dětsví tohoto francouzského spisovatele, snílka, fantasty a dobrodruha.


Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.