Ve jménu řecké melodiky. Karel Gott připomíná Roussosovy hity

30. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Demis Roussos

V dalším dílu rozhlasové diskotéky vzpomínal Karel Gott na svá setkání s řeckým zpěvákem Demisem Roussosem. Samozřejmě jsme si připomněli největší Roussosovy hity, které kralovaly evropské hudební scéně 70. let. 

Ve jménu řecké melodiky se nesl celý pořad. Slyšeli jsme v něm mimo jiné Gottův duet s legendární řeckou zpěvačkou Nanou Mouskuri, která si zazpívala i s Charlesem Aznavourem. Celý pořad uzavřel Karel Gott s písničkou Karla Svobody a Jiřího Štaidla Hej, hej, baby, se kterou jmenovaní soutěžili na mezinárodním festivalu v přírodním amfiteátru pod aténskou Akropolí v létě roku 1970.

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...