Varovala jsem kamarádku, aby nedopadla jako medvídek koala. Omeletky Haliny Pawlowské

29. leden 2022

Omeletky dnes mají speciální náplň. Halina Pawlowská ji umíchala z hříchů.  

K sedmero smrtelným hříchům patří i lenost. Já mám jednu strašně línou kamarádku. Je tak líná, že kdyby u ní doma hořelo, tak dokud by plameny neolizovaly postel, ve které by ležela, tak by si řekla: ”Ále, to nějak dopadne!”

Já často kamarádku buzeruju a dávám jí za příklad medvídka koalu, který se dokáže tak přežrat, že spadne z větve a líně leží kdekoliv, kam spadne, až ho přejede auto. A když moje kamarádka můj argument slyšela, tak řekla: “No a co, stejně jsem pořád nějaká přejetá!”

Nevěrní muži a nevěrné ženy

Uvědomila jsem si, kolik velkých osobností bylo nevěrných. Nevěrný byl král Jindřich osmý, kvůli němu vznikla nová církev. Nevěrný byl Stalin a jeho žena se zastřelila, nevěrný byl Lenin a žil dohromady s Krupskou a svou francouzskou milenkou, nevěrný byl Bill Clinton. Nevěrný byl Zeus! A proto jsou zřejmě nevěrní všichni muži světa!

No… tak by mohla znít má poslední věta, ale … upřímně řečeno, rozum mi říká, že ti nevěrní muži, aby mohli být nevěrní, tak musí mít s kým! S kým? No přece s nevěrnými ženami!

V Omeletkách se dozvíte, v čem nejvíc hřeší Martina Hudečková. Uslyšíte povídku Namydlená od Reginy Krchňákové. Halina Pawlowská přečte svoji povídku O ptáku Ohniváku a prozradí recept na hříšně úchvatný pusinkový dort.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...