Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy. Slavná povídka Charlese Dickense s Vlastimilem Brodským

12. prosinec 2020

Rozhlasová adaptace slavné povídky Charlese Dickense z vánočního Londýna 19. století. Vedle Josefa Kemra jako Vydřigroše se v roli ducha Jakuba Vodrala představí Vlastimil Brodský – jedinečný interpret, jehož sté výročí narození si připomínáme 15. prosince. Poslouchejte do soboty 19. prosince 2020.

Účinkují: Josef Kemr, Vlastimil Brodský, Vladimír Ráž, Jiří Adamíra, Jan Bartoš, Jaroslav Kepka, David Vejražka, Ljuba Krbová, Jan Hartl, Ludmila Roubíková, Jana Andresíková, Bohumila Dolejšová, Mirko Musil, Jan Víšek, Svatopluk Skládal, Vladimír Čech, Bohuslav Kalva a Václav Vydra
Napsal: Ivan Kruis
Dramaturgie: Rudolf Matys
Překlad: Emanuel a Emanuela Tilschovi
Hudba: Zbyněk Matějů
Režie: Olga Valentová
Natočeno: 1988

Magický příběh o proměně mrzoutského a chamtivého obchodníka Vydřigroše, kterého o štědrovečerní noci navštíví duchové a ukážou mu překvapivé podoby Vánoc. 

Vlastimil Brodský
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.