Václav Vorlíček: Chtěl bych natočit ještě jednu hodně bláznivou komedii

25. srpen 2018
Václav Vorlíček

„Každá vteřina, kterou prosmějeme, nám prodlužuje život,“ je přesvědčený režisér a scenárista, jehož filmové komedie a pohádky zná asi každý. Málokdo ale ví, jak se z oddílu vodních skautů dostal k natočení legendárních snímků jako Tři oříšky pro Popelku, Pane, vy jste vdova a mnoha dalších.

Václav Vorlíček nehodlá pověsit své řemeslo na hřebík. „Rád bych natočil ještě jednu hodně bláznivou komedii. Ale neprozradím, o čem bude. Hrozně se krade,“ říká s potutelným úsměvem. Už od mládí se v něm projevoval talent na scenáristiku.

„Byl jsem takový šašek. Rád jsem si u táboráku vymýšlel historky, abych pobavil a někdy i vystrašil děti v našem skautském oddíle,“ vzpomíná na členství u vodních skautů. Tam jsou taky počátky jeho zájmu o filmování. Jeho skautský vedoucí napsal námět na film, ve kterém si on zahrál komparz.

Z podstaty veselý člověk měl ale velmi těžké mládí. Maminka mu zemřela na konci války na rakovinu. Tehdy bylo Vorlíčkovi 15 let. Mezi jeho celoživotní přátele ale patřili „komedianti“: Menšík, Sovák, Zázvorková nebo Jiřina Bohdalová.

Spustit audio
autor: Filip Lukeš