V úterý budeme objevovat svět za objektivem

Po 11:00 hodině přijde do studia Dvojky fotograf Josef Louda.

V úterý dopoledne zmíní nejenom právě otevřenou výstavu svých fotografií a fotografik na Staroměstské radnici v Praze.

Vysíláním "Je jaká je" nás bude na Dvojce ČRo provázet Marie Retková.

Své dotazy, názory a připomínky můžete psát na e-mail jejakaje@rozhlas.cz.

Josef Louda se narodil 9.4.1947 v Klatovech. Po ukončení základní školy v Přešticích - ač s vyznamenáním, učil se zedníkem. V roce 1967 absolvoval Střední průmyslovou školu stavební - obor vodohospodářský. Po základní vojenské službě /1967-1969/ nastoupil jako kanalizační mistr do podniku Pražské silniční a vodohospodářské stavby.

Objektiv - ovládání

Po politických prověrkách v roce 1971, ač nestraník, skončil na 22 let ve Sběrných surovinách Praha. V té době dálkově vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy /1981/ obor psychologie, sociologie a pedagogika dospělých. Jeho rigorózní práce byla na téma „Základy ekologie a ekologické výchovy v kontextu způsobu života.“

V roce 1991 se stal výrobně technickým náměstkem ředitele. Své pracovní působiště změnil nástupem do Public relations TV NOVA /1993/. Zde pracoval jako referent pro styk s veřejností. Inicioval vznik nadace Novy. Založil a organizoval největší charitativní koncerty pro mentálně postižené v rámci TV Nova.

Od roku 2000 je nezávislým fotografem a publicistou. Je autorem desítek titulních stran prestižních časopisů, stovek otištěných fotografií, článků, reportáží a rozhovorů. Měl několik úspěšných samostatných výstav. Je trojnásobným vítězem soutěže Praha fotografická, autorem námětu televizního dokumentu Bratři Saudkové a projektu Múza očima múz.