„V Třebíči jsem koupil mlýn a už tam mám i hrob.“ Oldřich Navrátil a Král Miroslav u Jana Čenského
Známý herec přišel do studia se svým kamarádem z dětství Miroslavem Wagnerem. Ten o Navrátilovi prozradil třeba to, že dobře vaří.
„Byli jsme ve Španělsku a on vařil v autobuse úplné skvosty,“ pochvaluje si Miroslav Wagner, přezdívaný prý už od dětství Král Miroslav. „Vaření mě baví,“ přiznává Oldřich Navrátil v pořadu My dva a čas na Dvojce.
„Měli jsme část autobusu uzpůsobenou na spaní, část na sezení a část na vaření. Dělal jsem řízky a bramborový salát. Druhý den jsem musel kvůli vedru salát pro osmnáct lidí vyhodit a uvařit brambory.“
V Třebíči už mám i hrob
Navrátil začínal jako pomocný dělník v Třebíči vykládat vagóny. „Dělal jsem i o víkendu a na tehdejší dobu jsem vydělával slušné peníze,“ vzpomíná. „Pak jsem se stal hercem, a to byla docela bída. Po revoluci jsem si myslel, jak zbohatnu podnikáním, ale nevyšlo to.“
Do Třebíče se ale prý vrací stále častěji. „Koupili jsme tam starý mlýn. Nikdy jsem Třebíč neopustil, už tam mám i hrob.“
Milovník šansonů a rockový hudebník
Oba kamarádi se znají už čtvrt století. Wagner hraje na saxofon, má hospodu a rád sportuje. „Chystám se na kolečkové brusle, už jsem se na ně dva roky nedostal.“ V čem se ale kamarádi neshodnou, je hudba. Zatímco Wagner preferuje rock, Navrátil má rád francouzské šansony.
Kde poznali své manželky? Má Oldřich Navrátil před vystoupením trému? Kam se chystal s manželkou cestovat a koronavirus jim to překazil?
Související
-
„Poličky u nás přidělává žena.“ Oldřich Navrátil o svém moderování kutilského Receptáře
Oldřich Navrátil nedávno začal uvádět pořad Receptář prima nápadů. Václava Postráneckého nahradil i v seriálu Krejzovi. S jakými se setkal reakcemi? Je dobrým kutilem?
-
Oldřich Navrátil: Jsem celoživotní tramp, venku spím úplně běžně
Nesmrtelný Emil Nádeníček je asi nejznámější z mnoha rolí, které herec Oldřich Navrátil ztvárnil. Od suchopárného propagačního referenta se ale herec výrazně liší.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.