V Nočním Mikrofóru dnes uslyšíme dva Kepky

Jiří Kepka

Hostem Nočního mikrofóra Ondřeje Kepky bude dnes pedagog, amatérský filmař a fotograf, autor několika učebnic matematiky, Jiří Kepka. Shoda jmen není náhodná, jde o otce Ondřeje Kepky, bratra herce Jaroslava.

Jiří Kepka se narodil v roce 1939, dětství prožil v Plzni, kde zažil jako šestiletý chlapec osvobození Plzně americkou armádou. Vzpomíná, jak jezdili s vojáky na jeepu, i o tom, jak na jejich dům padla před koncem války bomba.
Jeho tatínek inženýr Jaroslav byl velký fanda do fotografování, což byla tehdy velmi vzácná disciplína. Maminka Anděla byla jedna z prvních doktorek přírodních věd v Čechách.
Od malinka se věnuje hře na trubku, ale na vysokoškolská hudební studia si netroufá. Absolvuje pedagogickou fakultu s aprobací matematika a hudební výchova. V padesátých letech je přidělen do pohraniči. Učí na škole, kde jeho milovaná hudba není v osnovách, a tak se musí věnovat jen matematice.
Je autorem několika učebnic matematiky pro učňovské školství.
Pozvání Jiřího Kepky do studia Nočního mikrofóra se vychází vstříc těm posluchačům, kteří si přáli i hosty z tzv. „obyčejných profesí“ a jeho přítomnost je také poděkování všem dobrým učitelům v Čechách.

Více uslyšíme ve 22:30 na Dvojce ČRo.

Kontaktní e-mail pro vaše dotazy: mikroforum@rozhlas.cz