V neděli uvedeme hru "Réva na zdi" s Antonií Hegerlíkovou a Josefem Vinklářem

V roce 2001 natočil Josef Henke rozhlasovou hru Réva na zdi, při níž se v rámci nedělních večerů a cyklu "Milý pane režisére" naposledy setkáme s touto významnou režisérskou osobností Českého rozhlasu.

Autorem literární předlohy je Josef Knap, který převážnou část svého díla věnoval venkovské tematice. Jeho román Réva na zdi je příběhem o složitém vztahu otce a syna, který neposlechne a ožení se proti otcově vůli.

Pro rozhlas ho zdramatizoval Miloň Čepelka. V hlavních rolích uslyšíme Josefa Vinkláře, Antonii Hegerlíkovou a Lukáše Hlavicu.

Poslouchejte v neděli 3. března od 20:00 na Dvojce.

Pořad si můžete, po jeho ukončení, poslechnout v našem audioarchivu, a to po dobu jednoho týdne. Podrobnosti najdete v článku Rozhlasové hry, četby nebo např. pohádky na našem webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová