V neděli oslavíme v Divadle na Vinohradech "90 let s vámi!"

19. květen 2013

U příležitosti 90. výročí vysílání připravil Český rozhlas pro své posluchače a širokou veřejnost slavnostní hudebně-zábavní večer v Divadle na Vinohradech, který v přímém přenosu nabídnou na svých vlnách ČRo Dvojka a všechny regionální stanice.

V neděli 19. května 2013 od 20:00 hodiny nás přivítají a večerem provedou moderátoři Českého rozhlasu Martina Kociánová a Vladimír Kroc. Program svým pojetím přiblíží nejen zajímavé momenty z historie vysílání 90letého média.

Během večera se publiku představí herci nejen z Vinohradského divadla: Hana Maciuchová, Viktor Preiss, Jana Štěpánková, Petr Rychlý, Barbora Poláková, Otakar Brousek st., Vladimír Truc, Vladimír Fišer, Lucie Polišenská, Lukáš Příkazký, Tomáš Pavelka a Jan Petránek.

Pod vedením Vladimíra Valoviče zahraje swingová hudba Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a jako hudební hosté vystoupí Aneta Langerová a Nikola Langer, Eva Pilarová, Martin Chodúr nebo Petra Janů.

Big Band Gustava Broma

V průběhu večera předá generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan ceny významným osobnostem za dlouhodobý přínos Českému rozhlasu. „Pro Československý a Český rozhlas pracovali a mnohdy ještě pracují lidé, kteří vysílání tohoto média zasvětili celý svůj život a stali se páteří jeho tvorby. Jejich jména jsou někdy zvučná, někdy méně, ale každý z nich se stal Českému rozhlasu ve svém oboru velkou oporou a přínosem. Proto si myslím, že si alespoň malé vyznamenání u tohoto významného jubilea rozhodně zaslouží,“ upozorňuje ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Koncept slavnostního večera připravil významný divadelní dramatik a vysokoškolský profesor Jan Vedral, vedení režie se pak ujala mladá talentovaná režisérka Natália Deáková.

Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu

Vše pak mohou sledovat díky online přenosu na webu www.rozhlas.cz/portal a na www.youtube.com/ceskyrozhlas.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, šéfredaktor a moderátor Rádia Junior

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.