V dnešním Odpoledni s Dvojkou uslyšíme režiséra Olivera Stonea

V Letohradu najdete opravdu velké a zajímavé Muzeum řemesel. Jeho nádvoří bylo o víkendu cítit uhlím a kouřem, protože tady probíhala Řemeslnická sobota ve znamení páry.

Byly tady i Výlety a zaznamenaly pro vás zajímavé okamžiky, které dnes odpoledne a v dalších dnech uslkyšíte.
Dřív než americký režisér Oliver Stone, jedna z velkých hvězd Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, uvedl v evropské premiéře poslední verzi svého velkofilmu Alexandr Veliký, poskytl Českému rozhlau exkluzivní rozhovor. Zeptali jsme se ho jak se liší producentská verze filmu od režisérské a proč se po letech vrátil k hotovému dílu a přestříhal ho. I to uslyšíte v dnešním Odpoledni s Dvojkou.
Věřili byste, že i prvohorní trilobiti mívali těžká zranění? Kolega Miroslav Jedlička natáčel v Muzeu Českého krasu na výstavě "Sběratelé zkamenělin vystavují" s jedním ze sběratelů, Vladislavem Kozákem. Mimochodem, pro dětské návštěvníky připravilo muzeum v průběhu prázdnin komentované prohlídky s ukázkami a pro sběratele paleontologické poradny.
I dnešní prázdninové odpoledne bude ve znamení pohody a humoru. Bavit nás bude Felix Holzmann, jehož narozeniny si právě dnes připomínáme.
Pobaví nás Ivo Šmoldas tím, že si při představení nevypne mobilní telefon, ač k tomu nabádal a určitě se alespoň usmějete historkou z Národního divadla, kterou bude vyprávět Václav Postránecký.

Odpolednem nás opět provede mezi 13:03 a 16:00 hodinou moderátor Pavel Kudrna.