Užijte si Velikonoce s Dvojkou. Každý den skvělé rozhlasové hry a četby

O Velikonocích se na Dvojce můžete těšit na hry a četby od pátku do pondělí. Pusťte si Poklonu Jiřině Jiráskové a Vlastovi Burianovi nebo Sváteční Kolotoč o pokladech. A čeká vás samozřejmě mnoho dalších zajímavých pořadů. Dvojka vás baví!

Na Velký pátek se můžete ve 13 hodin těšit na první díl rozhlasové hry Astrid Lindgrenové Bratři Lví srdce, na druhou část nebudete čekat dlouho, můžete si ji pustit hned druhý den po obědě. Rozhlasovou adaptaci režíroval Karel Weinlich a obsadil herecké osobnosti jako Věru Galatíkovou, Radoslava Brzobohatého nebo Jana Teplého. 

Další příběh je opět z pera klasika, tentokrát české pohádky – Václava Čtvrtka. Premiéru pohádky Co se stalo, než šel Joska vrátky připravil scénárista Tomáš Končinský a režisér Lukáš Hlavica. Mezi mstivé lesní žínky se vypravíme v neděli po 13. hodině.

V neděli v obvyklém čase po osmé večer jsme připravili tragikomedii Lásko má, ty nevíš. Martin Písařík, Jiří Lábus a další excelují v bláznivé kolednické lovestory Hody hody, Bedřichu!, kterou uvádíme na – tradičně rozvernější – Velikonoční pondělí.

Poklona, paní Jirásková a pane Buriane

Na Dvojce si také připomeneme dvě výjimečné herecké osobnosti. V pátek po 16. hodině Aleš Háma vzdá hold herečce Jiřině Jiráskové v pořadu Poklona, paní Jirásková. A v pondělí uslyšíte podobné vyznání: Poklona, pane Vlasto Buriane. 

Kolotoč o pokladech

Výjimečný bude i páteční Sváteční Kolotoč s Michalem Jagelkou od 14 hodin, který bude zasvěcen pokladům. A svátečně-velikonoční bude i Nedělní Kolotoč.   

Milí posluchači, oslavte velikonoční svátky při poslechu Českého rozhlasu Dvojka. Naše pořady můžete slyšet v rádiu, zpětně na webu nebo v aplikaci mujRozhlas.

K poslechu na Dvojce

Stránky