Úžasné životy: Miloslav Stingl podle Rudolfa Švaříčka
Cestovatel Miloslav Stingl nesl čestný titul náčelníka indiánského kmene Kikapú. Český spisovatel a etnolog procestoval na sto padesát zemí a čtrnáctkrát objel svět. Rudolf Švaříček o něm v Úžasných životech mluví jako o pozitivním příteli a věčném smíškovi, který se o lidech vyjadřoval jen v dobrém a neznal zášť.
Související
-
„Nejmystičtější místo na světě?“ Za cestovatelem, etnografem a náčelníkem Kikapú Miloslavem Stinglem
V pondělí 11. května zemřel etnograf Miloslav Stingl. Bylo mu 89 let. „Mrzí mě, že nejsem o 50 let starší,“ říkal na Dvojce v rozhovoru v roce 2014 před výpravou na Papuu.
-
Miloslav Stingl: Jak jsem se stal indiánským náčelníkem Okimou
Zvláštním hostem Zity Senkové byl známý cestovatel, spisovatel a etnograf Miloslav Stingl. Vydejte se s ním mezi americké indiány nebo k tichomořským kulturám.
-
Napůl houba, napůl červ. Afrodiziakum převrátilo život Bhútánců, vypráví cestovatel Rudolf Švaříček
„Každý kluk, který se dostane třeba do Afriky nebo na Guineu, doveze si svůj luk, šíp, pak třeba masku. Já jsem za ta léta navozil trošku větší věci,“ popisuje cestovatel Rudolf Švaříček.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.