Už dnes uslyšíme na Dvojce hudební dárek pro Josefa Zímu!

11. květen 2012

"Ne, abyste vymýšleli nějaké oslavy ve vysílání. Nikdo není zvědavý na to, kolik je mi let!" Přání z úst Josefa Zímy v tomto smyslu mám v paměti z doby před pěti i deseti lety.

Už tehdy se ale nenaplnilo! Jeho známí i kolegové si vedli svou a nakonec vždy mediální oslava byla a přidala se i televize. Podobně tomu bude i letos, kdy zpěvák, herec, muzikant a moderátor Josef Zíma slaví tuplovanou čtyřicítku.

Orchestr Karla Vlacha s dirigentem Daliborem Kaprasem vystoupí na Galakoncertu k 80. narozeninám Josefa Zímy v Top Hotelu Praha a v programu zazní jeho nejpopulárnější písničky. Gratulovat a zazpívat přijdou jeho kolegové: Pavlína Filipovská, Yvetta Simonová a ve druhé části, věnované české lidovce a dechovce, pak Blanka Tůmová a Zuzana Wolfová.

Český rozhlas Dvojka bude při tom. Nabídne přímý přenos první části programu a ještě něco navíc: písničky české lidovky a dechovky ze druhé části budou zaznamenány pro další zařazení do pořadů Ta naše písnička, ve kterých vedle studiových nahrávek znějí i hudební snímky z veřejných produkcí.

Pořad k oslavě významného životního jubilea Josefa Zímy poslouchejte na Dvojce ČRo v pátek 11. května mezi 18:05 a 19:00 hodinou.

autor: Vladimír Brand
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.