Úterním hostem byl houslista a moderátor Dvojky

3. červenec 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaroslav Svěcený

Svého kolegu - moderátora si pozvala Marie Retková. Samozřejmě, že jde o Jaroslava Svěceného.

Představil nám projekt letního festivalu „Klášterecké hudební prameny“, kde vystoupí s rozhlasovými symfoniky a kde také zazní společný projekt s Michalem Dvořákem Vivaldianno MMXII. Řeč byla samozřejmě i o toulavých botách tohoto českého muzikanta nebo o jeho moderaci v našem Nočním Mikrofóru.

Své dotazy, názory a připomínky můžete psát rovněž na e-mail jejakaje@rozhlas.cz.

Jaroslav Svěcený
Je jedním z nejlepších současných českých houslistů a výraznou osobností české hudební scény. Jeho sólistická dráha začala již v době studií na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera.

Vivaldianno MMXII 2012: Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený

Jaroslav Svěcený je proslulý popularizátor houslové hry, zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin.

Je také uznávaným znalcem historie a stavby houslí. Jeho koncertní projekt pod souhrnným názvem "VIOLINO" představuje mistrovské housle významných houslařů 17. až 20. století.zdroj: ofic. stránky

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?