Úterní vydání "Je jaká je" navodilo olympijskou atmosféru

24. červenec 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Květa Jeriová-Pecková u své olympijské fotografie

Pozvání totiž přijal olympijský pár, který má doma dohromady pět medailí.

Na zimních olympiádách zářila Květa Jeriová Pecková, mimochodem předsedkyně Klubu fair play při Českém olympijském výboru. Doprovodil ji její manžel Zdeněk Pecka, bývalý vynikající veslař a později trenér. Hostitelkou jim byla Marie Retková.

Předsedkyně Českého klubu fair play Květa Jeriová – Pecková ve studiu RW

Květoslava Jeriová-Pecková
je bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích. Je trojnásobnou olympijskou medailistkou z let 1980 a 1984.

Sportovní kariéra
V dětství se věnovala také krasobruslení a gymnastice, ale nakonec dala přednost běhu na lyžích. Nejprve byla členkou lyžařského oddílu Sokol Studenec, později SVS RH Jablonec nad Nisou, v letech 1974 až 1984 členka reprezentačního družstva. Jejími trenéry byli postupně Ilja Matouš, Bohuslav Rázl a Zdeněk Ciller. Účastnila se dvou Mistrovství světa (1978, 1982) a dvou Zimních olympijských her (1980, 1984). Jeriová se jako finišmenka kvarteta ve složení Dagmar Švubová, Blanka Paulů, Gabriela Svobodová, Květa Jeriová podílela na historickém úspěchu československé ženské štafety v běhu na lyžích - zisk stříbrné olymijské medaile na ZOH 1984 v Sarajevu. Sportovní kariéru ukončila v osmadvaceti letech, těsně po sarajevské olympiádě, pod vlivem nepříjemného ovzduší v lyžařském svazu.

Mimosportovní život
Vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové. V současnosti je učitelkou na Gymnáziu J. Jungmanna v Litoměřicích. Rovněž je členkou Výkonného výboru Českého Olympijského výboru (VV ČOV) a pracuje ve vedení Klubu fair play při ČOV. Klub Fair play zastupuje v Radě Evropy a EFPM.
Jejím manželem je bývalý vynikající veslař a později trenér Zdeněk Pecka, mají spolu dvě dcery.
zdroj: http://zivotopis.osobnosti.cz


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.