„Umím italsky, německy, fotím, mám vášeň a nevím, kam se vydám.“ O čem přemýšlejí čerstvě dospělí?

1. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rozcestí: Darja úspěšně absolvovala přijímací zkoušky na FAMU, obor scenáristika a dramaturgie. Také se dostala do třetího kola přijímacích zkoušek na obor režie – dramaturgie na KALD, DAMU
0:00
/
0:00

Člověka utváří jeho rozhodnutí. A první veliké, dospělé rozhodnutí činíme o tom, co budeme v životě dělat, zamýšlí se v dokumentu Slobodanka Radun.  

Sama pamatuji na to období jako mučivé, nepřehledné, plné tenzí uvnitř i vně, říká autorka dokumentu Slobodanka Radun. Dospěla jsem do životní fáze, kdy před ní stojí moje děti. A s nimi i okruh jejich blízkých přátel, které můžu u nás doma sledovat už několik (pro ně formujících) let. Rozhodla jsem se o jejich rozhodování natočit rozhlasový dokument, lehce zmapovat jejich mentální krajinu.

Myslím si, že stav mysli mladých lidí, tak někde kolem těch osmnácti dvaceti let může být zajímavý pro nás pro všechny. Jsou totiž v tomto věku extrémně otevření, citliví, roztahují nesměle křídla a zároveň se na svět dívají velmi kriticky. Očima, které už rozumí. Jak ten svůj první dospělý krok vidí oni? Jací vlastně jsou ti mladí dospělí?

Dokument byl natočen před nějakou dobou a tak vám můžu svoje hrdiny nejen představit, ale ke každému připojit i malý update, seznámit vás s tím, jak pokročili ve svém rozhodování. Věřím tomu, že je zajímavé tyto lidi sledovat i nadále.

autor: Slobodanka Radun
Spustit audio

Související