Učte se pořád něco, radí Dušan Bitala

23. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dušan Bitala

Jedině tak člověk neustrne a zůstane psychicky mladý, uvažuje lektor. Kromě toho, že se věnuje písničkářství, totiž pracuje v organizaci Elpida, která se zaměřuje na vzdělávání seniorů. 

Učí seniory pracovat s chytrými telefony a s počítači, dokáže poradit s televizí a s dalšími moderními přístroji. Vyučuje i minutová videa, která se dají použít na sociální sítě, ale i jako pozdrav pro vnoučata nebo profil uchazeče o práci.

Co se týče techniky, jsem děvče pro všechno

V žádném případě seniory nepodceňuje, ale je přesvědčen, že výrobci moderních přístrojů možná vůbec neberou v potaz to, že se starší lidé těžko vyznají ve změti knoflíků, nebo že se jim mohou třást ruce. I pro něj samotného je často složité se v nastavení přístrojů orientovat.

Měl tu čest být jeho přítelem

Dušan zavzpomínal na velkého rozhlasového režiséra Karla Weinlicha. Seznámili se právě při zapojování techniky. Jakou mu dal starý pán nejlepší radu? „Důšo, hlavně všechno zjednodušuj.“ Dušan si ho pak pozval do jednoho ze svých talkshow.

Kde je Dušan jako doma? Pro koho organizuje koncerty v obýváku? A proč lovil koloběžky?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.