Tygří lejno, voňavka a vetřelec. Doku-komedie o posedlosti ženy kunou, která se jí usadila na půdě a v hlavě

30. duben 2017

Příběh vychází z reálné situace, kterou znají mnozí chalupáři a majitelé domů. Začíná boj, který jednu ženu zavede dál, než si dokázala představit.

Eva se nedávno přestěhovala na okraj Prahy a venkovskou atmosféru si jaksepatří užívá. Krmí ptáčky, pozoruje sousedovy oslíky za domem, chodí běhat do lesa… Jednou o půl čtvrté ráno ovšem idylku naruší nezvaný host. Kuna se usídlí na Evině půdě, ničí její izolaci a znemožňuje jí spát.

Ukazuje se, že téměr všichni kamarádi, sousedi, taxikáři a příbuzní mají hodně rad, jak se kuny zbavit: použití tygřího lejna, ruské voňavky, elektronického odpuzovače nebo lidských vlasů, různých druhů hudby… Bohužel nic nefunguje. Začíná boj, který zavede Evu dál, než si dokázala představit.

autor: Eva Blechová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.