Týden s Miroslavem Horníčkem. Oslavte s námi sté výročí jeho narození

Miroslav Horníček

Stalo se mu to, co se mnohým osobnostem nestává. Ještě za svého života se stal legendou. A tak si spolu s námi připomeňte sté výročí narození tohoto vynikajícího herce, spisovatele, dramatika a režiséra.  

Připravili jsme pro vás "Týden s Miroslavem Horníčkem", kdy si ve vysílání připomeneme tuto výraznou postavu české divadelní scény a pro mnohé vzor inteligentního humoru.

7:50,  13:50 a 17:10 (pondělí – pátek) krátké Horníčkovy skeče  (např. o jednom z prvních rande s manželkou na opeře, o koních a koňských závodech, nebo o tom, proč nemá rád jízdu vlakem);

9:37 (pondělí – pátek) Příběhy slavných„Smích je jediný způsob, jak propašovat mládí do pozdního věku“. V archivních střípcích v 5 samostatných audiích uvnitř článku vzpomíná herec na události vlastního života.

11:00 sobota 10. listopadu živé vysílání Toboganu z Malé scény DJKT Plzeň. Více zde

20:00 sobota 10. listopadu Člověk z půdy. Rozhlasové nastudování hry, která měla na scéně divadla Semafor premiéru 30. října 1959. Tehdy se Člověk z půdy stal zahajovacím představením tohoto později tak slavného divadla; 

20:00 sobota 17. listopadu „Večer pro Miroslava Horníčka“. Přímý přenos z pražského Divadla Viola, kde proběhne setkání přátel a kolegů herce a spisovatele Miroslava Horníčka.