Tři hudebníci Wihanova kvarteta byli středečními hosty Dvojky ČRo po 11:00

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02608453.jpeg

Hrají spolu už od roku 1985, jsou to nejen čtyři vynikající hudebníci, ale také čtyři muži, kteří spolu a s hudbou strávili už bezmála 30 let.

Projeli skoro celý svět a vyhráli, co se dalo. Výjimeční hudebníci: Leoš Čepický (housle), Jiří Žigmund (viola), Aleš Kaspřík (violoncello) byli hosté Dvojky ČRo.

WIHANOVO KVARTETO je jedním z předních smyčcových kvartet, jež v nedávných letech vznikla z velké české interpretační školy. Kvarteto vzniklé v roce 1985 a stále tvořené čtyřmi původními členy si získalo mimořádný věhlas za interpretaci, jak domácího českého repertoáru, tak i mnoha nejpřednějších děl kvartetního repertoáru období klasicismu a romantismu i děl moderních.

Wihanovo kvarteto

Jeho rozvíjející se obdivuhodná mezinárodní kariéra zahrnuje vystoupení na předních festivalech v Evropě a na Dálném východě. Pravidelně koncertuje v USA a podniklo turné po Austrálii a Novém Zélandu, jež se setkalo se značným ohlasem. Je častým hostem ve Velké Británii a jeho vystoupení j sou často na pořadu vysílání jak Radia 3, tak i koncertů Wigmore Hall, Bridgewater Hall, South Bank a v mnoha jiných místech.zdroj: ofic. stránky

Wihanovo kvarteto