Trému jsem měl už v 1. třídě, přiznává herec Norbert Lichý

11. březen 2022

Tváří letošního knižního festivalu v Ostravě byl herec Norbert Lichý. Aleš Cibulka se do Ostravy  vypravil, aby odtud odvysílal živě Blízká setkání. Herce se zeptal jaké má rád knihy a co znamená být ostravský patriot. V audiozáznamu se také dozvíte, proč mu vyhovuje, že nemůže hrát prince a milovníky.

„Já mám rád detektivky. Jako malý jsem začínal Ferdou Mravencem a Hupem a Hopem,“ vzpomíná Norbert Lichý. „Uměl jsem číst, ještě než jsem šel do školy. Ty knížky se mi líbily a tak jsem se naučil číst.

Ve škole jsem měl chytrou paní učitelku, která se sice bála, že se budu nudit, ale pak mě nechala předčítat nahlas dětem v 1. třídě. Už tenkrát jsem měl hroznou trému,“ svěřil se herec.

Ostravský patriot

V Ostravě se narodil. „Myslím, že tu budu celý život pracovat a žít. To město je úžasné ve své upřímnosti. Lidé tu vědí, že si všechno musí zasloužit a že nic není zadarmo. Ostraváci jsou upřímní a moc se tu nediskutuje. A také se tu myslím mají lidé rádi, alespoň doufám,“ uzavírá vyprávění herec Norbert Lichý.

autoři: Aleš Cibulka , mis
Spustit audio

Související