Tobogan a Thálie 2006

24. březen 2007

Podle bohyně umění Thálii, pojmenovala Herecká asociace cenu, kterou uděluje za mimořádné umělecké výkony ve čtyřech oborech: v činohře, v opeře, muzikálu nebo jiném hudebně dramatickém žánru a v baletu, pantomimě či jiném tanečně dramatickém žánru. Ceny Thálie se rozdávají vždy v první jarní sobotní večer a umělci ji považují za prestižní ocenění. Komu budou ceny uděleny za rok 2006 se tedy letos dozvíme 24. března večer, ale již dopoledne nabídne Český rozhlas 2 - Praha v pořadu Tobogan setkání s několika nominovanými.

Přesto, že jsou tradičně všichni kandidáti na Cenu Thálie pozváni ve stejnou dobu, tedy v sobotu dopoledne, k primátorovi hlavního města Prahy, vždy se nám podařilo některé "přetáhnout". Budeme tak mít příležitost poznat herce činohry i muzikálu blíže.
Návštěvníci Divadla U Hasičů a posluchači Českého rozhlasu 2 - Praha se mohou těšit např. na Romana Vojtka, Milana Kňažka nebo na Helenu Čermákovou. A samozřejmě na Aleše Cibulku v sobotu 24. března krátce po 11:05 v pořadu Tobogan!

Spustit audio