Tobogan - 6.10. (Dáma v Pyžamu)

6. říjen 2007

Některé ženy jsou po celý život "holky", jiné procházejí celou stupnicí času vyrovnané a s úsměvem, herečka Hana Maciuchová k němu ještě přidává vtip a eleganci. Přiznám se, že jsem moc zvědavá na chvilku, kdy Aleš Cibulka tuto kultivovanou dámu přivítá oděn pouze do proužkovaného pyžama po dědečkovi...

Nepochybuji, že půjde skutečně jen o oka mžik a Hana Maciuchová bude připravena na příjemné posezení i s tak neobvykle oblečeným mužem. Ostatně jistě se v hereckých rolích setkala i s výstředněji oblečenými partnery.

Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968, ale před kamerou se poprvé objevila už v roce 1964. Později se stala členkou souboru Divadla Za branou, od roku 1971 hraje v Divadle na Vinohradech.
Účinkovala v řadě filmů, jako je Hodina pravdy, Hra o královnu, Poločas štěstí, Samotáři či Únos domů, nejraději vzpomíná na roli ve filmu Člověk proti zkáze režiséra Štěpána Skalského z roku 1989, kde hrála Olgu Scheinpflugovou, ženu Karla Čapka. Proslavila se v řadě televizních seriálů od Krkonošských pohádek přes Ženu za pultem až po Nemocnici na kraji města a v současnosti ji každý všední den můžeme vidět v Ulici.
O Haně Maciuchové se více dozvíme přímo od ní v Toboganu v pyžamu, který vysílá Český rozhlas 2 - Praha v sobotu 6.října krátce po 11:05.

Spustit audio