Tobogan - 3. března

27. února by oslavila své 100. narozeniny jedna z nejoblíbenějších českých hereček všech dob Nataša Gollová.

Proto bude také hostem moderátora Aleše Cibulky v jeho rozhlasovém Toboganu na vlnách Dvojky Českého rozhlasu.

Ptáte se, jak je to možné? Díky unikátnímu rozhovoru, který Nataša Gollová poskytla na sklonku svého života zcela neznámé dívce. Celá nahrávka je dodnes zahalena tajemnem.

Krátce po revoluci přinesl Ondřeji Suchému jakýsi student pražské FAMU audiokazetu. Tu našel u nich na fakultě v popelnici a vzal si ji, aby si na ni mohl nahrát hudbu. Pak ale zjistil, že na magnetofonové pásce si NĚJAKÁ dívka povídá s NĚJAKOU starou herečkou, a protože věděl, že to je téma, které Ondřeje zajímá, tak mu kazetu odnesl. Ondřej si ji pustil až po letech a zjistil netušené: jde o zcela unikátní rozhovor s Natašou Gollovou.

Aleš Cibulka celý rozhovor zrekonstruoval, doplnil souvislostmi a my si jej můžeme v naprosté premiéře poslechnout. Jaká byla Nataša Gollová pár měsíců před svou smrtí? Jak snášela pobyt v domově důchodců, co ji bavilo, jak vzpomínala na léta své slávy, na své herecké kolegy či jaký byl nejhorší zážitek jejího života? A jak vůbec zněl hlas herečky, kterou známe z takových filmů jako Hotel Modrá hvězda, Eva tropí hlouposti či Kristian? Byla to smutná stará dáma, jak někde bývá mylně uváděno?

To všechno se dozvíme, pokud si od 11:03 hodiny pustíme Dvojku Českého rozhlasu.