Tobogan - 15. prosince

15. prosinec 2012

Vydání pořadu jsme nazvali "Hodně štěstí, zdraví" a je tedy jasné, že jde o přání a vlastně i dárek. A kdo bude tím obdarovaným? Je to paní Olga Čuříková.

Koncem roku oslaví významné kulaté narozeniny. Dvojka chce být prvním gratulantem, a proto jsme paní Čuříkové sezvali jednak staré přátele a jednak ty, které obdivuje a toužila se s nimi už dávno setkat.

Kromě paní Olgy budou hosty Aleše Cibulky také Marie Hradecká, nejbližší přítelkyně a také obětavá pomocnice, povoláním archivářka Národního divadla. K divadelním prknům mají blízko i další hosté: herec a muzikant Václav Kopta a Ladislav Trojan, též velmi známý herec, i moderátorka a operní pěvkyně Martina Kociánová.

Proč zrovna tahle skupina? To prozradíme od 11:03 hodiny na Dvojce ČRo.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová