Tibet v Nočním proudu
Nočním proudem proplula skupina Tibet. Novými nahrávkami by kapela ráda navázala na úspěšné album Robinsonaut. Vznikaly pod dohledem zkušeného amerického producenta žijícího v Česku Steva Walshe. Více uslyšíte v rozhovoru Jitky Benešové.
Pátečním Nočním proudem Jitky Benešové proplula stálice brněnské rockové scény skupina Tibet. Vznikla na začátku 90. let a záhy si získala renomé jak v klubech u nás, tak i v Evropě. Supportovala například koncerty Def Leppard, Smokie nebo Uriah Heep.
Pro svá zatím poslední koncertní turné si Tibet vybraly jako svého speciálního hosta tuzemské legendární kapely Elán a Citron.
Čtvrté řadové album kapely s názvem Robinsonaut přijali příznivě nejen fanoušci ale i hudební kritici. Stejnojmenný singl, ve kterém hostuje zpěvačka Tereza Černochová, se okamžitě po vydání vyhoupl v žebříčku IFPI na druhé místo mezi nejhranějšími novinkami v českých rádiích.
Letos se Tibet rozhodl vydat jen v elektronické podobě EP Signál. Novými nahrávkami by kapela ráda navázala na úspěšné album Robinsonaut. Vznikaly pod dohledem zkušeného amerického producenta žijícího v Česku Steva Walshe.
Vlastní skladby doplňuje předělávka písně Zrcadlo z repertoáru Karla Černocha.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.