Televizní metrnice a zpívající právník

15. červen 2014

S nadsázkou. Protože novinářka Nora Fridrichová je ve skutečnosti milá a půvabná dáma. A právník a písničkář Ivo Jahelka sám přiznává, že o přídomek zpívající právník soupeří například s Vlastou Parkanovou.

Ivo Šmoldas začal svou Lenošku jako vždy úvahou o tom, co jeho hosty spojuje.

„Oba se vášnivě rádi noří do příběhů svých bližních a o onom noření pak s vtipem podávají pichlavé svědectví či výpověď. Drobný rozdíl tkví v tom, že hrdinové jeho příběhů u soudu většinou už byli, kdežto aktéři jejích tam ze svých nor zhusta teprve míří.“

Čekají vás příběhy ze zákulisí vysoké politiky, balady ze soudních síní. Hosté ale nechali nahlédnout i do svého dětství a začátků kariéry.

Záznam tohoto pořadu i jeho ostatních dílů naleznete v iRadiu.

autor: Markéta Košťáková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.