Tajný život domácích mazlíčků

29. srpen 2021

Možná si myslíte, že když lidé odejdou z bytu, zvířata doma v poklidu spí. Co když to ale není pravda? Jak je to doopravdy vám poví Bela Schenková.

Čte: Izabela Schenková
Napsala: Izabela Schenková
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Aleš Vrzák
Natočeno: 2020

Na okraji města stojí malý domek. V domku žije máma Květa, táta Antonín, Otík a Olinka. Taky kocour Zrzek a psi Vločka a Popelka. Co dělají, když všichni odejdou? Třeba pořádají oslavy, výlety a setkání s psy a kočkami od sousedů. Co když je to přesně tak, jak si ve své fantazii představuje autorka Bela Schenková, která vám své pohádky taky poví.

Konečně sami

Když je doma ticho a klid, je domácím mazlíčkům smutno. Z nudy vymyslí, že pozvou kamarády od sousedů a uspořádají speciální zvířecí večírek.

Karin

Co se stane, když na návštěvu přijede mámina sestřenice Karin a přiveze s sebou fenku Dudlinu? Jak se asi tenhle vzácný pes, kříženec labradora a pudla,dokáže sžít s ostatními domácími mazlíčky, kteří se tentokrát vypraví k rybníku?

Restaurace

Vločka z nudy dostane šílený nápad. Našetřila si peníze do prasátka a teď chce své kamarády pozvat do velmi drahé restaurace. Jak tahle odvážná výprava dopadne?

Návštěva

Mámina sestra Katka přijede na návštěvu i s dcerou Zuzankou a především s psím párem. Koko a Fifty si myslí, že jim patří celý svět. Kdo nemá rodokmen, nemůže se jim rovnat. Je tomu ale ve skutečnosti opravdu tak?

Zoo

Vločka tentokrát pro všechny své kamarády vymyslela výlet do zoologické zahrady. Jenže poklidná procházka se změní v drama, protože z klece utekla puma americká. Jak tohle dobrodružství skončí?

Výstava psů

Aby mohl jít kocour Zrzek na výstavu psů, ušije mu Vločka báječný převlek. Během chvilky se z něj stane pudl královský a parta může vyrazit na psí soutěž. Bude Zrzek na této výpravě odhalen?

Hrdinka

Výlet pro čtyřnohé kamarády dnes vymyslí pes Rambo od sousedů Vitásků. Vždy se toužil podívat na fotbalovou ligu. A teď se mu sen splnil. Jaký bude mít z utkání zážitek?

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio