Tajné životy Marilyn Monroe. Strhující biografie slavné hvězdy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marilyn Monroe

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Jedna z nejslavnějších filmových hvězd 20. století, sex-symbol a idol mužů. Ve skutečnosti však rozháraná bytost s duší malého děvčátka, která zoufale toužila po dětech a troše hereckého uznání. Biografická kniha Anthonyho Summerse přináší řadu nových svědectví a rozkrývá i záhadné pozadí její tragické smrti. Četbu na pokračování uslyšíte na Dvojce poprvé 31. května od 22 hodin, na webu a v aplikaci mujRozhlas vždy od následující půlnoci. 

Čte: Vasil Fridrich
Připravila: Iveta Novotná
Napsal: Anthony Summers
Dramaturgie: Marina Feltlová
Režie: Vlado Rusko
Premiéra: 31. 5. 2021

V 50. letech minulého století patřila Marilyn Monroe k největším filmovým hvězdám. Diváci ji zbožňovali, studia díky ní naplnila promítací sály, muži ji milovali a režiséry přiváděla k šílenství.

Hvězda s duší malého děvčátka

Za vším tím pozlátkem a maskou celosvětového sexsymbolu se však skrývala rozháraná bytost s duší malého děvčátka, která zoufale toužila po dětech a troše hereckého uznání. Cesta k úspěchu byla lemována řadou velkých obětí. Jaká ve skutečnosti byla ta žena, kterou dnes známe pod jménem Marilyn Monroe?

Naše čísla hrají... s vámi
  • Víte, že kdybyste si poslechli všechny četby na pokračování a povídky natočené v roce 2020 v Českém rozhlase, zabralo by vám to 24 a půl dne? Celkem jsme jich v loňském roce vyrobili 1645. Podívejte se na další fakta o rozhlasu na webu nasecislahraji.cz.
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.