Tajemství smrti "milence hvězd" M. R. Štefánika se pokusíme odkrýt 26. února v pořadu Stanislava Motla

Milan Rastislav Štefánik přitahoval nejen dobrodružství v horách, na ledovcích, moři, v poušti a letadle. Přitahoval i ženy.

Po jeho tragickém odchodu si desítky Italek a Francouzek oblékly černé závoje. Prožil několik životů. Slovák, Čechoslovák, světoobčan. Romantik, kterýž se ocitl v soukolí politiky. Chtěl se s ní rozejít. Už to ale nestihl.

Spoluzakladatel Československé republiky, muž, jehož život a zejména jeho tragická smrt, skrývají v sobě dodnes mnohá tajemství. A také fámy.

Zahynul, protože byl nepohodlný několika českým politikům, včetně T. G. Masaryka a Edvarda Beneše? Nebo to všechno byla jen náhoda?

Stanislav Motl se pokusil na některá tajemství odpovědět. Štefánikovy stopy se pokusil hledat i v místech, která nebývají moc pohodlná. Například na nejvyšší evropské hoře Mont Blanku.

Co autor vypátral uslyšíme v neděli 26. února od 10:30 v premiéře pořadu Stopy, fakta, tajemství... Reprízu nabízíme v úterý 28. února od 18:03 na Dvojce ČRo.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.